Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 10:48 Bu haber 10532 kez okundu
 
Schneider Electric, enerji şebekelerinin geleceğini masaya yatırdı
Schneider Electric, Singapur’da düzenlediği panelde sektör temsilcilerinin görüşleriyle birlikte değişen enerji dünyası ve iklim değişikliği gündemi içerisinde enerji şebekelerinin geleceğini ortaya koydu.
Enerji Haberi
Schneider Electric, enerji şebekelerinin geleceğini masaya yatırdı

EcoStruxure Grid çözümünü de tanıtan şirket, yeni nesil teknolojilerle bir yandan dönüşen müşteri ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da verimlilik ve esneklik sağlanabileceğini vurguluyor.

 

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, enerji şebekelerinin dijitalleşmesi üzerine Singapur’da düzenlediği panelde küresel arenadan sektör liderlerini bir araya getirdi.

 

Schneider Electric Elektrik Kurumları Segment Başkanı Carola Puusteli; “Enerji dünyasının hızla değişmesiyle birlikte dağıtım sistemleri şirketlerinin, güçlü bir gelecek inşa etmek için farklı zorluklara yenilikçi çözümlerle yanıt vermeleri gerekiyor. Bunu başarabilmeleri için geliştirdiğimiz EcoStruxure Grid çözümümüz şebeke verimliliği ve talep yönetimi alanında güçlü dijital yenilikler sunuyor. Günümüzün gelişmeleri ve yarına dair stratejileri konuştuğumuz panelimiz de sektörün öncü oyuncularının fikirleriyle güçlendi. Yarattığımız paylaşım alanının sektörümüze büyük katkı sunduğuna inanıyorum” dedi.

 

Panel konuşmacılarından Meralco Ağ Teknolojileri, Strateji ve Yönetim’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ferdinand Balagtas ise; “Halihazırda kullandığımız akıllı teknolojiler ve ‘bilgi patlaması’ yaratan mikro şebekeler testleri ile önemli bir birikime sahibiz ancak önemli olan bu birikimin Filipinler'deki elektrik kurumlarının geleceğini şekillendirecek çözümlere evrilmesini sağlamak. İklim değişikliği karşısında bu, bize değişen müşteri taleplerini karşılamak ve dağıtım sistemimizin performansını geliştirmek için bize rehberlik edecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Schneider, Electric,, enerji, şebekelerinin, geleceğini, masaya, yatırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica