Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 07:34 Bu haber 418 kez okundu
 
Profesyonel ve Güvenilir Nakliye Firması Nasıl Bulunur?
Tanıtım Haberi
Profesyonel ve Güvenilir Nakliye Firması Nasıl Bulunur?

Bazen şanssızlık insanların yakasını bırakmaz. Mesela taşınmak üzeresiniz ve bir nakliye şirketi ile taşınma tarihini belirlediğiniz bir sözleşme imzaladınız. Taşınma gününün gelmesiyle birlikte hazırsınız. Taşınma hizmeti de bir sorun olmadan gerçekleşti, taa ki evinize varana kadar. Tam burada, eşyalarınız kamyonun içinde kilitli dururken, nakliyeci faturanıza bir takım ekstra ücret ekledi ve ödemeden önce eşyaları bırakmayacağını söyledi.

 

Maalesef oluyor bu tip şeyler. Bu nedenle, hareket eden bir şirket seçerken çok dikkatli olmanız ve o şirketle olan sözleşmenizi yönetme konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Bu süreçte Rahat Taşın’ın sabit fiyat hesaplatma garantisinden faydalanmak sizi beklenmedik sorunlara karşı koruyacaktır.

 

Her durumda nakliye için firma ararken dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktasından aşağıda bahsedeceğiz.

 

Şirketi Araştırın

 

Her şeyden önce hangi nakliye şirketlerinin kaliteli işler yaptığını görmek için bir araştırma yapın. Geçmişte kullandıkları nakliye şirketleri hakkında herhangi bir tavsiyeleri veya uyarıları olup olmadığını görmek için arkadaşlarınıza bir e-posta gönderin. İlgilendiğiniz firmalar referans sunuyorsa, o referansları arayın. Rahat Taşın sizi sadece birkaç saat içinde profesyonel nakliyecilere ulaştırabilir ve onlar hakkında içinizi rahat ettirecek garantileri sağlayabilir.

 

Nakliyecinin Taşınacak Her Şeyin Farkında Olduğundan Emin Olun.

 

Gönderiye, ilk belirlemede dahil edilmeyen herhangi bir şey eklenirse maliyet artacaktır. Ayrıca, nakliyecinin taşınmayı zorlaştırabilecek park yeri, yürüme mesafesi, ya da asansör yokluğu gibi herhangi bir özel durumun farkında olduğundan emin olun.

 

Sigortalanın

 

Kiracı veya ev sahibi sigortanız eşyaları evde sigortalar. Bu nedenle, taşınma veya yer değiştirme sigortası satın almayı düşünebilirsiniz.

 

Sözleşmeye Dikkat Edin

 

Nakliyeci müşteri ile nakliyeci arasında bir sözleşme düzenleyecektir. Yaptığınız herhangi bir sözleşmenin oranları ve ücretleri, nakliyecinin eşyalarınız için sorumluluğunu, teslim alma ve teslimat tarihlerini ve talep korumasını kapsadığından emin olun. Dikkatlice okuduktan ve sözleşmeyi anladıktan sonra imzalayın.Ardından, kendi kopyanızı güvende tutun.

 

Taşınmada Teslimat Tarihinize Bağlı Kalın

 

Özellikle uzun mesafe taşınmada gönderiniz alındıktan sonra, teslimat tarihini değiştirirseniz, depolama maliyetine maruz kalabilirsiniz.

 

Hiçbir Şeyin Kaybolmadığından veya Hasar Görmediğinden Emin Olmak için Envanterinizi Kontrol Edin

 

Taşıyıcının eşyaya verdiği zarar veya ziyandan nakliyeci sorumludur. Eksik bir şey varsa veya kartonlar hasarlıysa, teslimat sırasında envanter sayfasını kontrol ettiğinizde bu belirtilmelidir. Taşınma telaşlı bir iş olsa dahi envanterinizi gözden geçirin ve listedeki her şeyin teslim edildiğini doğrulayın.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Profesyonel, ve, Güvenilir, Nakliye, Firması, Nasıl, Bulunur?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica