İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pijama Modelleri
Pijama Modelleri
Çay Makinesi
Çay Makinesi
Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 16:14 Bu haber 4647 kez okundu
 
C.R.O Kimdir?
Tanıtım Haberi
C.R.O Kimdir?

Sosyal medyada oldukça tanınan Cro, yaklaşık 10 senedir ismi sıklıkla duyuluyor. “Eeasy” isimli şarkısını çıkardıktan sonra listelerin en başında yer etmişti. Yaptığı şarkılarda klip çekimlerini suratındaki maskeyle beraber çekiyor. Cro kariyerini oluşturmak için attığı ilk adım 2009’da oldu. Beğendiği hip-hop sanatçısıyla beraber şarkısını yayınladı.

Şansı yaver gitti ve dikkatini çektiği hip-hop sanatçısı Kaas ilk parçası “Dreh Auf”un İnternet’te yayınlanmasını sağladı. Ancak Cro’yu hala daha çoğu kimse tanımıyordu. Almanya çapında ilk çıkışını iki yıl sonra single parçası „Easy“yle yaptı.  Suabiyalı sanatçı bu iki dakika 52 saniye süren parçayla bir gecede ünlü oldu. 24 yaşındaki Cro bugün tartışmasız bir gençlik fenomeni haline gelmiş durumda.

Gerçek adı Carlo Waibel olan Cro müziğe başladığı günden beri bir panda maskesinin ardında gizleniyor. Sanatçı tek bir televizyon ya da canlı konserinde yüzünü göstermedi ve izleyicileri için her zaman anonim kaldı.  Cro, maske fikrinin bir arkadaşıyla İnternet’te hayvan maskeleri ararken aklına geldiğini söylüyor. Sanatçı pek çok alternatiften sonra bugün yüzünden çıkarmadığı panda maskesinde karar kılmış.

 

C.R.O.’ nun En Popüler Şarkıları ve Sözleri

 

 

Önceleri maskenin ve yüzünü sürekli saklamanın güçlük yaratacağı yönünde duyduğu endişeler artık son bulmuş. Cro bugün aksine medyanın özel yaşamı hakkında çok az bilgiye sahip olmasından memnun olduğunu söylüyor: “Sokaklarda geziniyorum ve hiç kimse beni tanımıyor. Belki ayda bir kez tanıyan çıkıyor. Bu benim kişiliğim için çok önemli. Maskem olmasaydı yabancı insanlarla ilişkim de farklı olurdu. Belki de bir star gibi davranırdım o zaman.”

Cro yaptığı rap ve pop karışımı müziğini “raop” olarak adlandırıyor. Gerçekten de parçaları rap öğelerinin yanı sıra bir melodiye de sahip.  Bu yüzden 2002’de yayınladığı ilk albümünün de adı “raop”. Sanatçının şimdiye değin en büyük başarıyı yakaladığı bu albüm ilk hafta 60 binin üzerinde satmış. Şarkı sözleri ise günlük yaşamın yanı sıra daha çok aşk ilişkilerini ve Cro’nun bir rapçi olarak yaşamını anlatıyor.

Cro’nun aldığı ödüllerden arasında, ulusal kategoride Bambi ve hiphop-urban ve genç ulusal kategorilerinde iki kez aldığı ECHO da yer alıyor. Beginner grubundan tanıdığımız Jan Delay gibi sanatçılar Cro için “Alman rapinin geleceği” diyor.  

Biz de bu genç yetenekten büyülenmiş durumdayız ve Temmuz ayında piyasaya çıkan albümü “Melodi”yi tıpkı “Raop” keyifle dinliyoruz. 2014 yılının Kasım ayından itibaren Frankfurt, Münih ve hatta Viyana gibi farklı kentlerde Cro’yu canlı izlemek mümkün olacak. Şimdi soru, Cro büyüsünün ne zaman Fransa’yı da saracağı ve bizde olduğu gibi Almanca raop’uyla ne zaman milyonlarca hayranının gönlünü çabucacık fethedeceği!

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: C.R.O, Kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica