Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 13:23 Bu haber 401 kez okundu
 
Banyo Dizaynı Nasıl Olmalı?
Tanıtım Haberi
Banyo Dizaynı Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonundaki diğer alanlar kadar banyoların da önemi bir hayli büyüktür. Kullanışlı ve işlevsel banyolar oluşturabilmek için bazı adımların dikkatli bir şekilde takip edilmesi yeterlidir.

 

Eşya ve Aksesuar Seçimleri

 

Banyo dizaynını oluştururken ortamın nemli olduğu unutulmamalıdır. Kullanılan malzemelerin ve materyallerin daima suya ve neme dayanıklı olması gerekir. Banyoların iç açıcı ve ferah olmalarını istiyorsanız açık renkli parçalardan destek alabilirsiniz.

 

Mimari tasarımlara uygun olabilecek dolaplar seçtiğiniz takdirde işiniz daha da kolaylaşacaktır. Düzensiz dekore edilmiş banyolar sizi ruhen ve bedenen yorabilir. Bu sebeple, eşyaları belirli bir sıra ile yerleştirmelisiniz.

 

Banyo içindeki dolapların ve diğer özel alanların birbiriyle uyumlu olması da önemlidir. Uyum içerisinde görünen bir banyo dizayn ettiğiniz zaman doğru yolda ilerlediğinizi anlayabilirsiniz. Geniş alanlar yaratabilmek için de dizayna ağırlık verebilirsiniz.

 

Fayanslarınızı seçerken kaliteli malzemeler ile üretilmiş olmasına ve sızdırmazlık özelliği olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca duvarlara da gereken hassasiyeti göstermelisiniz. Duvarların kolay temizlenebilir olması ve kolay kolay kararmaması son derece önemlidir.

 

Klozet ve Renk Uyumluluğu

 

Dar alanlar ve ulaşılamayan köşelerde kir barınabilir. Bu sebeple, kir barındırabilecek olan alanlara özel hareket etmeniz gerekebilir. Renk uyumluluğunu yaratabilmek için aksesuar kullanımına özen gösterebilirsiniz. Dekoratif duş perdeleriyle de dekorasyon konusunda avantajlı duruma geçebilirsiniz.

 

İşlevsel ve kullanışlı banyolar yaratabilmek için renk uyumluluğunu da tamamladıysanız banyoların en önemli parçaları arasındaki klozetleri doğru bir şekilde seçmelisiniz. VitrA klozet modelleri arasında modern ve klasik yapıdaki birbirinden farklı seçenekleri bulabilirsiniz.

 

Banyo dekorasyonunu yaratırken rutubet meydana gelmemesi için dikkatli olmalısınız. Seçeceğiniz aynalar dahil tüm eşyaların neme karşı dayanıklı olması gerekir. Aynı zamanda eşyalarınızın ve aksesuarlarınızın kolay temizlenebilir olması da önemlidir. Aksi takdirde kısa süre içerisinde eşyalarınız üzerinde kararmalar meydana gelebilir.

 

Banyoların olduğundan daha geniş ve ferah gözükmesini istiyorsanız dizayn konusuna gereken özeni göstermelisiniz. Yanlış atabileceğiniz bir adım sebebiyle alanınızın olduğundan daha ufak gözükmesine sebep olabilirsiniz. Bu tür adımları takip ederek son derece şık, estetik ve kullanışlı banyolar oluşturabilirsiniz.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Banyo, Dizaynı, Nasıl, Olmalı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica