Haber Detayı
04 Kasım 2021 - Perşembe 10:36 Bu haber 1659 kez okundu
 
Interra, Tubitak Arge iş birliği ile klima markalarının tümünü akıllı binalara entegre ediyor
Interra, İstanbul’daki AR-GE merkezinde TUBİTAK iş birliği ve 100 Türk mühendisliği ile geliştirilen KNX / Klima Ağ Geçitleri AR-GE projesine 4 yeni markayı da dâhil ettiğini duyurdu.
Akıllı Bina Haberi
Interra, Tubitak Arge iş birliği ile klima markalarının tümünü akıllı binalara entegre ediyor

AR-GE projelerinin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını duyuran Interra Teknoloji AŞ’nin CEO’su Medeni Kahraman, “Interra’nın Tubitak iş birliği ile Mitsubishi ve Daikin gibi markalarla başlayan ve Türkiye’de bir ilk olan KNX Klima Ağ Geçitleri atılımını hız kesmeden Samsung, LG ve Arçelik gibi markalarla devam ettirdik. Klima ağ geçitlerimiz çok kısa bir süre içerisinde gerek teknolojik özellikleri gerekse fiyat performansı ile dünya çapında çok büyük ilgi çekmeyi başardı. Bu ilgi sayesinde Interra’yı dünya klasmanında bir KNX klima ağ geçidi üretici markası olarak konumlandırmayı başardık. Yakaladığımız bu başarının verdiği heyecan ile küresel ve yerel pazardan aldığımız geri bildirimler sonucu talepleri karşılamak üzere bünyemize 4 adet daha markayı katarak klima ağ geçidi sayımızı 15’e çıkartmaktan gurur duyuyoruz. Şu an Viessmann, Gree, Vaillant ve DemirDöküm markalı klimalara özel AR-GE projelerimizin son testleri gerçekleştirilmektedir ve çok yakında seri üretime başlanacaktır. Ayrıca, Midea ve Toshiba markaları için de çalışmalarımızın başladığını belirtmek isterim. Klima ağ geçidi projelerimiz farklı markalarla devam edecek ve Interra’yı dünya çapında her klima markasını KNX’e entegre edebilen bir marka haline getireceğiz.” dedi. KNX klima ağ geçidi projelerinin test ve teknik detaylarının markalarla iş birlikleri içerisinde gerçekleştirilmesi sayesinde çoğu klima markasının uluslararası pazarlarda da Interra ürünlerinin onaylı satışını yaptığını belirtiyor.  

 

Interra’nın KNX akıllı bina sistemlerinde tek marka ile tam çözüm yaratmaya odaklandığını belirten Medeni Kahraman, ürün gamını arttırmaya yönelik AR-GE çalışmalarının durmadan devam edeceğini belirtiyor.

Kaynak: () - Akıllı Binam Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Interra,, Tubitak, Arge, iş, birliği, ile, klima, markalarının, tümünü, akıllı, binalara, entegre, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı Yandex.Metrica