Vestel ve Arçelik tek tuşla sipariş verecek

Bu haber 08 Ocak 2018 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Arçelik ve Vestel gelişen teknoloji dünyasında Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini kullanmaya başlayacak. Bu teknoloji sayesinde makineye verilen bir komutla otomatik deterjan siparişi verilebilecek.

Gelişen dünyada teknolojiyi takip etmek artık giderek zor bir hale geliyor. 21’nci yüzyılda karşılaştığımız teknolojik gelişmelerle birlikte artık makinelere müdahale etmeden kendi ihtiyaçlarını giderecek durumlara geldiler. Artık makineler iletişim kuruyor, veri topluyor ve veriyor. Günümüz teknolojisinde ortaya çıkan Nesnelerin İnterneti (IoT) Vestel ve Arçelik şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Vestel ve P&G, çamaşır makineleri için ‘tek tuşla deterjan siparişi’ veren ‘kolay gelsin’ teknolojisini Türkiye’de uygulamaya başlayacak. Teknolojik gelişmelerle hayatımızın giderek kolaylaştığını belirtecek olursak, Arçelik’in Unilever ile birlikte işbirliğinden doğan ve geçtiğimiz Temmuz ayında hayata geçirdiği, çamaşır makinelerinde tek tuşla OMO deterjan siparişi teknolojisi, gelişen dünyanın ve artan tempoda hayatı kolaylaştıracak çözümler üretiyor.

Akıllı ev konseptlerinin hayata geçirilmesiyle birlikte buna ayak uyduracak olan Vestel, nesnelerin interneti üzerine çalışarak kendi deterjan siparişini veren çamaşır makinelerini ülkemize getirmek için girişimde bulundu. P&G işbirliği ile Vestel çamaşır makinelerine entegre edilecek olan deterjan butonu, mobil uygulama ile kendi siparişini verebilecek. 2018 yılının ilk çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanan projede eve deterjan taşıma ortadan kalkacak.

Nesnelerin interneti ile birlikte bu yıl 10 kilogram kapasiteli çamaşır makinesi alan bir kişiye dijital sipariş butonu olan ‘Kolay Gelsin’, Vestel ve Ariel işbirliği ile sunulacak. Belirtilen butonun kurulumu Vestel yetkili servisleri tarafından yapılacak. Aynı zamanda tüketicinin akıllı telefonuna yüklenecek olan uygulamada adres, kredi kartı bilgileri ve deterjan seçeneği sisteme girilecek.

Evde bulunan deterjanın azalması durumunda tüketici makine üzerindeki butona basarak, siparişini otomatik olarak verecek. Arçelik’te benzer bir girişimi Unilever işbirliği ile Temmuz ayında gerçekleştirmişti. Çamaşır makinelerinde tek tuşla OMO deterjan siparişi veren teknoloji, gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduruyor.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica