Bosmer Ar-Ge ile büyüyor

AKILLI BİNA, RÖPORTAJ

USGBC’den Deloitte Values House’a LEED Gold Sertifikası

Bu haber 10 Kasım 2015 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Deloitte leed (5)İnsan için mükemmellik yaklaşımı kapsamında, yeni ofisini çevreye duyarlılık anlayışıyla tasarlayan Deloitte Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi (USGBC: United States Green Building Council) tarafından LEED Gold Sertifikası’na layık görüldü.

9 Kasım 2015 – Yeni ofisi ‘Deloitte Values House’da çevreye karşı olan sorumluluğunu, iş yapış biçiminin merkezine koyan Deloitte Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED Gold Sertifikası’nın sahibi oldu. İnsana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak dünyanın daha yaşanabilir olmasını amaçlayan LEED Sertifika Sistemi, dünya çapındaki en yaygın, en güvenilir ve en geçerli “Yeşil Bina Sertifika Sistemi” olma özelliği taşıyor.Deloitte leed (1)

Kurumların sadece kâr yaratmanın ötesinde, müşterileri için en iyiyi hedefleme, çalışanlarının ve içinde bulundukları toplumların gelişimine ve ileriye gitmesine katkı sağlama sorumluluğunu da taşımaları gerekiyor. Deloitte Türkiye Stratejik Planlama, İş Geliştirme ve Pazarlama Ortağı Uğur Süel konuya ilişkin şunları söyledi: “Attığımız her adımda müşterilerimize, çalışanlarımıza ve topluma değer katmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Deloitte Values House’u tasarlarken de bu anlayışla hareket ettik;

  • Y jenerasyonu dikkate alınarak, esnek, teknolojik donanıma sahip, çalışanlarımızın her gün ofise gelmekten keyif alacağı bir ortam oluşturmayı amaçladık. Bu şekilde motivasyon ve verimliliği artan çalışanlarımız, müşterilerimize daha yüksek kalitede hizmet sunmaya odaklanıyorlar.
  • Deloitte Values House’ta teknolojiyi iş yapış şeklimizin merkezine koyarak Deloitte Global’in sunduğu inovatif çözümleri Türkiye’ye getirdik. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan siber güvenlikle ilgili hizmetleri sunduğumuz araştırma, geliştirme ve hizmet verme merkezimiz Siber İstihbarat Merkezi’nin yanı sıra, büyük veri konusunda müşterilerimize yenilikçi çözümler üretmek üzere Deloitte Greenhouse’u hayata geçirdik. Greenhouse ile analitik, teknoloji ve fasilitasyon teknikleri gibi farklı disiplinleri bir araya getirerek, geleneksel problem çözme metotlarının ötesinde müşterilerimiz için fark yaratan, inovatif çözümler üretiyoruz.
  • Aynı zamanda akıllı ve yeşil bina teknolojileri ve anlayışıyla tasarlanan Deloitte Values House topluma fayda sağlama misyonumuza hizmet ediyor.”Deloitte leed (4)

Deloitte Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Ortağı Ayşe Epikman konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yeni ofisimizin konseptini tasarlarken, Deloitte Values House’un sahip olduğumuz çevreye duyarlılık prensibimize hizmet edebilmesi için ‘Yeşil Ofis’ kriterlerine uygun olmasına dikkat ettik. Bu kapsamda, ofis inşasında kullandığımız materyal ve mobilyaları zararlı madde içermeyen, çevre dostu ürünlerden seçtik. Ayrıca elektrik, ısı, aydınlatma ve su tasarrufunun sağlanabilmesi için alanlarında en iyi verimi sağlayan ürünleri tercih ettik” şeklinde konuştu.Deloitte leed (3)

LEED Gold Sertifikası’nın Deloitte Values House için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Epikman sözlerine şöyle devam etti; “Deloitte’un tüm dünyada sahip olduğu topluma katkı anlayışı çerçevesinde Deloitte Türkiye olarak, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi’nden LEED Gold Sertifikası almak bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Geleceğin teknolojisine, yaşam biçimine ve duyarlılığına sahip olan Deloitte Values House ile verimliliğimizi sürdürülebilir bir şekilde artırmaya devam edeceğiz.”Deloitte leed (2)

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica