Bosmer Ar-Ge ile büyüyor

AKILLI BİNA, RÖPORTAJ

Uluslararası Akıllı Şehirler ve Şebekeler Kongresi  5.Kez Düzenleniyor

Bu haber 06 Mart 2017 - 16:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, 19-20-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Beşincisi İtalya’nın ülke partnerliğinde organize edilen ICSG İstanbul 2017, 30 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün yanı sıra İtalya Kalkınma Bakanı Carlo Calenda’nın da katılacağı zirve ülkeler arasındaki iş birliklerine ortam sağlayacak.

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na sayılı günler kaldı. 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2017, akıllı şehir ve şebeke teknolojilerini tanıtırken ulusal ve uluslararası platformda sektör liderlerini de bir araya getirecek. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde organize edilen ICSG İstanbul 2017’ye başta Turkcell, Siemens, Aselsan, Oracle, SAP ve G3 PLC olmak üzere yabancı firmaların ağırlıkta olacağı 300 firma katılacak.

Paneller ve ülke pavilyonları olacak

ICSG İstanbul kapsamında düzenlenecek paneller, dünyada alanında en önemli isimleri Türk iş adamları ve uzmanlar ile bir araya getirme fırsatı sunacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, AKSA Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Dünya Enerji Birliği Başkanı ve Virginia Tech ARI Direktörü Prof. Dr. Saifur Rahman, Global Akıllı Şebekeler Federasyonu Başkanı Reji Kumar Pillai, İsrail Enerji Vakfı (ISEA) Başkanı Amos Lasker, Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu Başkanı organizasyona katılacak önemli isimlerden birkaçı. İtalya, İsveç, İngiltere, Çin, Polonya, İsviçre ve Almanya’dan milli katılımlarla oluşturulacak pavilyonlarda yeni ürünler ilk kez sergilenerek ICSG’de tanıtılacak.

3 gün sürecek olan organizasyonda akıllı şehir uygulamaları, akıllı elektrik, su ve gaz sayaçları ekipmanları, şebeke modernizasyon sistemleri, enerji depolama, akıllı ulaşım şebekeleri ve sistemleri gibi birçok ürün ve hizmet grubu yer alacak. OSB’ler, teknokentler, belediyeler, elektrik – gaz dağıtım şirketlerinin katılacağı fuarın girişi ise ücretsiz olacak.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica