Sony eSATURNUS NV’yi satın alıyor

Bu haber 08 Ağustos 2016 - 17:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1470409566_eSATURNUSSony tıp alanında lider IP üzerinden klinik video çözümleri sunan Belçika merkezli şirket eSATURNUS NV’yi satın aldığını duyurdu. Sony, bu satın almanın, şirketin hastanelere yeni hizmetler ve uçtan uca klinik görüntülemeyle iş akışı çözümleri sunma stratejisini ve bu konulardaki vizyonunu hayata geçirme konusunda destek sağlamasını bekliyor. eSATURNUS’un IP tabanlı video birleştirme yazılımının yanı sıra hastane ameliyathanesi iş akışları konusundaki derin teknik bilgisi, çeşitli görüntü kaynaklarının tıbbi bilgiyle birlikte işlenmesine, kontrolüne ve dağıtımına olanak sağlıyor. Sony’nin bu alandaki lider görüntüleme ve AV/IT teknolojileri ile birleşme sayesinde ameliyathane içi ve dışı için IP üzerinden çok çeşitli akıllı klinik video çözümlerinin geliştirilmesi bekleniyor.

Sony’nin eSATURNUS şirketini satın alması, eSATURNUS’un tüm varlıklarıyla birlikte fikri mülkiyet haklarını, teknolojilerini ve yazılım çözümü kapasitesini de kapsıyor. Sony, gelecekteki faaliyetini ilk olarak Avrupa’da geliştirmeyi ve ardından uluslararası arenaya daha da yayılmayı planlıyor.

Bu satın alımın bir sonucu olarak Sony Corporation’ın konsolide mali sonuçlarında 31 Mart 2017’de sona eren mali yıl için herhangi bir maddi etki görülmesi beklenmemektedir.

Sony Avrupa Başkan Yardımcısı Adam Fry şunları söyledi: “Son yıllarda hastanelerdeki ihtiyaçların büyük ölçüde değiştiğini gördük. Hastanelerin klinik ekipmana yatırımlarını en üst düzeye çıkarmaya ilişkin süregelen bir ihtiyaç vardı; ancak yeni teknolojilerin ve iş akışı çözümlerinin geliştirilmesiyle, bütünsel ve uzun vadeli bir bakış açısıyla “geleceğe hazır” kurulumlara yatırım yapmak artık daha büyük önem taşıyor.  Bu durum, hastanelerin verimli şekilde çalışan ve ayrıca zamanla değişebilecek uçtan uca ve son teknoloji ürünü iş akışları aradığı anlamına geliyor. Sony, eSATURNUS ile birlikte dijital olarak entegre ameliyathane sistemlerinde akıllı, ölçeklendirilebilir ve IP üzerinden ileri teknoloji klinik video iş akışı çözümleri geliştirmeyi hedefleyecek.”

eSATURNUS NV CEO’su ve Kurucu Ortağı Thomas Koninckx şunları ekledi: “eSATURNUS’un Sony ile birleşmesi, bizi harika bir kuruluşun parçası yapacak ve Sony’nin ileri teknoloji platformuna erişim sağlayacak. eSATURNUS ve Sony vizyonlarının birleştirilmesi, mevcut ve olası müşterilerin gelecekte daha da hızlı teknolojik değişimler ve muhteşem global hizmetler bekleyebileceği anlamına geliyor. Dijital entegrasyona sahip ameliyathanelere yeni akıllı çözümler sunabileceğimiz için mutluyuz. ‘Akıllı İnovasyon ile Daha İyi Sağlık Hizmetleri’ sloganı hiç olmadığı kadar gerçekçi olacak. Daha iyi ve güvenli klinik bakım için çözümler sunmaya devam etmeyi planlıyoruz. Yakın gelecekte çok daha iyi çözümler sunacağımıza inanıyoruz…”

Sony Medikal İş Birimi Başkanı Toru Katsumoto ise konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “eSATURNUS’un satın alınması, Sony’nin temel büyüme alanlarından biri olan medikal iş alanında Sony Corporation’ın orta vadeli büyümesi açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Sony ve eSATURNUS, donanım ve yazılım alanında birbirlerinin güçlü yönlerinden yararlanarak, müşterilere son teknoloji ürünü medikal çözümler ve hizmetler geliştirip sunacak.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica