SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi kuruldu

Bu haber 08 Mayıs 2018 - 10:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizde “enerji” sektörüne yeni bir dinamik-açılım-katkı sağlayacak olan, uluslararası nitelikli “SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi” kuruldu.

Naçizane bizim de, ülkemizin en önemli firmaları ve sektörün duayenleri arasında “Danışma Konseyi”inde yer almaktan onur duyduğumuz SHURA’nın; lansmanı ve ilk raporu 9 Mayıs Çarşamba günü ‘saat 10:00 da SALT Galata’da saat 10:00 da sunulacak.

Türkiye enerji sektörünün tüm paydaşları için ortak bir tartışma zemini yaratmayı amaçlayan SHURA, açılış toplantısında “Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı: İletimde Genişleme ve Esneklik Seçenekleri” adlı ilk çalışmasının sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacak.

Çalışma, yenilenebilir kaynakların elektrik üretimindeki artan payı nedeniyle ihtiyaç duyulacak iletim şebekesi yatırımları konusunda enerji sektörünün önemli oyuncularının bilgilendirilmesi ve yenilenebilir enerji sistemlerinin Türkiye şebekesine entegrasyonuna yönelik stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlamak için gerçekleştirildi.”

Tarih: 09.05.2018

Saat: 10.00-12.30

Yer: Salt Galata

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica