Panasonic THEA IQ dokunmatik yaşam biçimi

Bu haber 17 Kasım 2017 - 15:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıllardır tüm müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayan ürünler üreten lider dünya markası Panasonic, şimdi Thea IQ dokunmatik paneller ile akıllı bina teknolojilerini yeni bir boyuta taşıyor. Thea IQ dokunmatik paneller, kusursuz tasarımlarıyla hayat konforunu en üst noktaya taşırken, geleceği de yeniden şekillendiriyor.

Üstün Panasonic teknolojisini evlere yansıtan Thea IQ dokunmatik panel, akıllı evlerin bireysel bilgi ve kontrol merkezi olarak öne çıkıyor. Yaşam alanlarında aydınlatmadan perde ve panjurları açıp kapatmaya, iklimlendirme ayarlarından alarm ve güvenliğe, görüntülü konuşmadan site yönetim hizmetlerine ve hatta trafik durumuna kadar birçok konuyu tek bir noktadan kontrol etmenizi sağlıyor.

Kullanıcı dostu arayüz

Sistem dahilindeki tüm fonksiyonlar yüksek çözünürlüklü dokunmatik panel üzerinden durum bilgileri ile görülerek her noktaya müdahale imkanı sağlıyor. Kolay algılanabilir, kullanıcı dostu arayüz tasarımı ile rezidanslarda concierge hizmetleri için oluşturulan özel menüler sayesinde, proje dahilinde sunulan tüm imkanlardan çok kolay bir şekilde faydalanmak mümkün oluyor. Tercihen oluşturulabilecek giriş-çıkış senaryosu gibi senaryolar sayesinde eve geldiğinizde ya da ayrıldığınızda evinizi nasıl bulmak istiyorsanız, tek tuşla bütün fonksiyonlar istenilen konumları alabiliyor. Bu sayede kullanıcılar; “Alarmı kurdum mu, panjurlar kapandı mı, prizde unutulan bir şey var mı?” gibi tüm sorulardan kurtulmuş oluyor. İstenildiği takdirde evden ayrılmadan önce yol ve hava durumu da kontrol edilebiliyor. Dokunmatik panele entegre interkom sistemi sayesinde kullanıcılar misafirlerini görüntülü olarak karşılayarak, tüm işlemlerini tek bir panel üzerinden yapma konforunu yaşıyor.

Panasonic Thea IQ dokunmatik paneller, perde/panjur ve iklimlendirme kontrolünün yanı sıra birçok fonksiyonu ile de hayata kolaylık sunuyor.

Kendi güvenlik sisteminize sahip olun…

Thea IQ dokunmatik panel ile duman dedektörü, gaz kaçağı, su baskını, manyetik kapı dedektörü gibi ürünleri sisteme ekleyerek aidatsız ve süresiz güvenlik sistemine sahip olmanız mümkün. Bu sayede herhangi bir alarm durumunda ekran siren çalmaya başlıyor, site güvenliği varsa durum güvenliğe iletiliyor. Aynı zamanda bu durum, cep telefonunuza veya tabletinize bildirim olarak paylaşılıyor. Elektrik, gaz ve su da otomatik olarak kesilebiliyor.

Dilediğiniz an kameraları izleyin, trafiği kontrol edin…

Panasonic Thea IQ dokunmatik panel, aynı network dahilindeki IP kameraların görüntülerini canlı olarak izlemenize olanak sağlıyor. Kamera görüntüleri cep telefonu ya da tabletinizden de görüntülenebiliyor. Kullanıcılar evden çıkmadan önce Yandex Trafik Ajansı’nın sunduğu trafik yoğunluk bilgisine tek dokunuşla erişebiliyor. Böylece gideceği yer için planlarını ona göre yaparak hazırlanıyor.

Sesli ve görüntülü görüşme yapın…

Thea IQ dokunmatik paneller, akıllı ev fonksiyonları dışında sesli ve görüntülü interkom, diafon veya megafon olarak adlandırılan kapı güvenlik sistemi ürünü olarak da dikkat çekiyor. Kullanıcı, bina girişine gelen misafirleri, site güvenliği ya da site sosyal tesisleri ile sesli ve görüntülü görüşme yapabiliyor.

Kendi senaryolarınızı oluşturun…

Dileyenler Thea IQ senaryo editörünü kullanarak istedikleri akıllı ev fonksiyonlarını tek butona atayabiliyor ve bir dokunuşla senaryoyu aktif hale getirebiliyor. Zamana bağlı senaryolar da kurgulayabiliyor. Örneğin; “Her akşam 23.30’da tüm aydınlatmalarım kapansın, 18.30’da bahçe aydınlatmam açılsın ve sabah 06.30’da kapansın.” gibi kişisel senaryolar oluşturulabiliyor.

Her zaman iletişimde olun…

Site yönetimi veya ilgili bina yönetiminden Thea IQ dokunmatik panel ekranlarına yazılı mesaj gönderilebiliyor ya da ekran kullanılarak site yönetimine yazılı mesaj iletilebiliyor. Tüm dairelere genel mesaj gönderme yapmak da mümkün oluyor (aidat bilgisi, bakım duyuruları veya genel bilgilendirme, daireye özel mesaj paylaşımı gibi).

Haber ve kur bilgilerini anlık olarak alın…

Kendi gireceğiniz internet sitelerinden servis edilen özet haberler Thea IQ dokunmatik panel ekranlarından sürekli olarak paylaşılıyor. Aynı şekilde USD / TL, EURO / TL, Japon Yeni / TL oranları sürekli ve canlı olarak ekranda döndürülüyor.

Site yönetim hizmetlerinden kolayca yararlanın…

Kuru temizleme, oto yıkama, taksi çağırma, bakıcı hizmeti, ev temizlik hizmeti, tesisat &tamir hizmetleri, site içi hizmet sunumu (SPA, restoran vb.), site içinden veya dışından satın alınabilecek tüm hizmetler site yöneticisi tarafından daire ya da ev içindeki Panasonic Thea IQ dokunmatik panellere tanımlanabiliyor ve bu şekilde yönetilebiliyor. Tüm hizmetler, randevulu ve belirli saatler arasında aktif olacak şekilde ayarlanabiliyor, kapasite durumu ekranda görüntülenebiliyor, hizmet pasif duruma alınabiliyor, site yönetimi taleplerine göre özelleştirmeler de gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar, tüm bu hizmetleri ekranın başına gitmeden telefon veya tabletlerinden de yönetebiliyor.

Panasonic Thea IQ dokunmatik panelde, KNX platformunun benzersiz avantajları sayesinde üç yüzden fazla üreticinin ürettiği binlerce ürün çeşitliliğine ek olarak Panasonic bulut sistemini de kullanmanız mümkün oluyor. Kullanıcılar, uluslararası en son standartların sunduğu akıllı bina konforunu, kişisel ihtiyaçlarına göre özelleştirebiliyor.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica