Bosmer Ar-Ge ile büyüyor

AKILLI BİNA, RÖPORTAJ

İstanbul Akıllı Şehir Projesi’nde İSBAK ve EY Türkiye işbirliği

Bu haber 17 Mayıs 2017 - 13:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehirleri geleceğe taşıyacak projelerin hayata geçirilmesi amacıyla başlattığı ve İBB iştiraki İSBAK- İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş tarafından yürütülen Akıllı Şehir Vizyonu güçlü iş birliktelikleri ile devam ediyor.

Geleceğin şehirlerini tasarlamak için “Akıllı Şehrin Mimarı” olarak çalışmalarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştiraki İSBAK AŞ; global alanda prestije sahip partnerler ve paydaşlarla Akıllı Şehir vizyonuna katkı sağlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öncülüğünde, İSBAK ve EY Türkiye’nin birlikte yürüteceği İstanbul Akıllı Şehir Vizyonu, Stratejisi ve Yol Haritası Projesi, Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017’de düzenlenen imza töreni ile start aldı.

İstanbul’u geleceğe dünyanın en önemli markalarından biri olarak taşıyacak projenin imza töreni İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük ve EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları’nın katılımıyla Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017’de düzenlendi.

İBB’nin Teknoloji Yüzü İSBAK ile dünyanın önde gelen denetim ve danışmanlık şirketlerinden EY Türkiye’nin birlikte yürüteceği İstanbul Akıllı Şehir Vizyonu, Stratejisi ve Yol Haritası Projesi ile Mega kent İstanbul’un dünyanın sayılı “amaç odaklı akıllı şehir”lerinden biri haline getirilmesi hedefleniyor.

İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, “Geleceğin akıllı şehirlerine vurgu yaparken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zamandan bu yana akıllı teknolojilerin her alanda İstanbul’da uygulanmaya başlandığını hatırlatmamız gerekir. Bugün de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın çizmiş olduğu vizyonla İSBAK bünyesinde “Akıllı Şehrin Mimarı” sloganıyla uygulamaya geçirdiğimiz Akıllı Şehir Projesi ile şehirde yaşayan insanların hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceğimizin peşine düşmüş bulunuyoruz. Ortak ve vizyoner bir Akıllı Şehir Projesine ulaşmak ve Akıllı Şehir konseptini İstanbul’da yaşamın her alanında uygulamak için güçlü iş birliktelikleri ile hareket ediyoruz. Akıllı Şehir yolunda katma değer üretecek alanlar oluştururken güçlü bir ekibe sahip ve danışmanlık hizmetlerinde dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan EY Türkiye ile akıllı şehir stratejilerine yönelik işbirliği gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, “İstanbul’un teknolojik altyapısını ‘akıllı’ hale getirerek ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacak bu önemli projede İSBAK’la birlikte çalışacak olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Akıllı Şehir İstanbul ekosistemi için vizyon, misyon ve değerlerin belirlenmesi doğrultusunda akıllı şehir stratejimizi oluşturarak İstanbul’un yeni dijital altyapısı için yol haritasını belirleyeceğiz” dedi.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica