Huawei akıllı bir dünyanın temelini attı

Bu haber 19 Nisan 2018 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Huawei’in 15. Küresel Analist Zirvesi, Çin’in Şenzhen kentinde başladı. Huawei zirvede, geleceğin akıllı dünyası ve bunun yaratacağı trilyonlarca dolar tutarındaki yeni fırsatlara ilişkin vizyonunu paylaştı. Huawei’in zirvesine, telekom, internet ve finans dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden 500’den fazla analist ve kanaat önderi katıldı.

“Tümüyle bağlantılı, akıllı bir dünya için her bireye, eve ve kuruluşa dijitali ulaştırın” sloganıyla yeni vizyonunu paylaşan Huawei, akıllı dünyadaki öncü rolünü sürdürüyor. Şirketin stratejisi ve mevcut girişimleri hakkında bilgi verilen etkinlikte Huawei, akıllı dünyanın neler getireceğini göstermek amacıyla; yapay zeka (AI), 5G, bulut hizmetleri, nesnelerin interneti (IoT) ve diğer alanlardaki uygulamaları, çözümleri ve teknolojik yenilikleri özetleyen Global Industry Vision 2025 raporunu yayınladı.

Üstün bir kullanıcı deneyimi

Sektörün karşılaştığı zorlukların yanı sıra, dijital ve AI teknolojisinin bireylere, evlere ve kuruluşlara getireceği faydalara değinen Huawei Dönüşümlü Başkanı Eric Xu, açılış konuşmasını şöyle sürdürdü: “Huawei, büyüklükle tanımlanan bir çağda, büyük bir şirket olmayı hedefliyor. İnsanlığın bir sonraki adımını atmasına yardım etmek istiyoruz. Yeni vizyonumuzun ve misyonumuzun temelini “Tümüyle bağlantılı, akıllı bir dünya için her bireye, eve ve kuruluşa dijitali götürün” şeklinde özetleyebiliriz. Yeni vizyonuyla hareket eden Huawei, ICT altyapısına ve akıllı cihazlara odaklanarak bu akıllı dünya yolunda öncülük edecek. Huawei, bulut, ağlar ve cihazlar dahil olmak üzere tüm ürün ve çözüm portföyünün rekabet gücünü artırmayı ve AI teknolojisinin geniş kapsamlı kullanımıyla üstün bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor.”

23 trilyon dolarlık dijital ekonomi yaratılacak

Huawei’in Küresel Sektör Vizyonu (GIV) 2025’i kamuoyuyla paylaşan Huawei Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Direktörü William Xu, konuşmasında: “GIV, Huawei’in dünya çapındaki ICT trendleri hakkında bilgi vermesinin yanı sıra ICT sektörünün gelişim planını ortaya koyuyor. Rapor, 2025 yılına kadar, dünya çapında toplam bağlantı sayısının 100 milyara ulaşacağını, videonun toplam veri trafiğinin yüzde 89’unu oluşturacağını ve küresel şirketlerin yüzde 86’sının AI’yı kullanacağını, bunun da 23 trilyon dolar değerinde bir dijital ekonomi yaratacağını öngörüyor. Huawei, sürekli yeniliklerle endüstri gelişim planını şekillendirecek ve tüm sektörlerin tümüyle bağlantılı ve akıllı bir dünyada yer almasını sağlayacak. Bu dünyayı gerçeğe dönüştürmek için küresel ortaklarımızla birlikte çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Yenilikçilik, akıllı dünyanın anahtarı

Yenilikçiliğin, akıllı dünyanın anahtarı olduğunu belirten Huawei Ürünler ve Çözümler Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi David Wang, “Huawei’in ürün ve çözüm stratejisi üç kavram etrafında toplanıyor. Bunlar; tümüyle bağlantılı, tümüyle bulut ve tümüyle akıllı başlıkları altında toplanabilir. Bunlara dayalı olarak; AI, 5G, bulut hizmetleri gibi bir dizi sektörde ticari ve teknolojik yenilikler ile ilerlemeye devam edeceğiz. Daha açık bir teknolojik mimari inşa edeceğiz ve sektörü büyütmek ve dijital ekonominin gelişimini sağlamak için tüm değer zinciri boyunca müşteriler ve ortaklarla birlikte çalışarak daha açık bir iş modeli benimseyeceğiz. Birlikte, tümüyle bağlantılı, akıllı bir dünya kurmayı amaçlıyoruz.” dedi.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica