Endüstri 4.0‘ı yakalayan başarılı bir firma

Bu haber 23 Mart 2017 - 14:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VOLSOFT Yazılım Kurucusu ve Üst Düzey Yöneticisi Volkan Alkılıç, firmasının faaliyetleri, sundukları hizmetler ve gelecekte yapmayı planladıkları projeleri hakkında dergimize özel açıklamalarda bulundu.

Firmanızın faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

VOLSOFT olarak Endüstri 4.0 standartlarında IoT temelli akıllı üretim, IoT temelli akıllı ev ve bina otomasyonu, havalimanı yönetim sisteminin yanı sıra doküman arşivleme ve yönetim sistemleri dahil olmak üzere pek çok alanda yerli ve yabancı müşterilerimizi memnun edecek çözümler üretme faaliyetleri içindeyiz.

Sunduğunuz ürünler, hizmetler ve kullanım alanları hakkında bilgi verir misiniz?

Endüstri 4.0 devriminin yaygınlaşmasıyla birlikte biz de bu alanda hizmet vermeye başladık. Birçok büyük üretim tesisini akıllı hale getirecek üretim ve verimlilik takibi sağlayan bir ürünümüz var. Bu tesislerde endüstriyel sensörleri, kendi yeni nesil mikro denetleyicilerimizi ve kendi üretimimiz olan yazılımı bir arada kullanıyoruz. Böylelikle sektör bağımsız her ölçekteki işletmenin uçtan uca izlenmesini ve kontrol edilmesini sağlıyoruz. Bir diğer ürünümüz de akıllı ev & bina sistemleri. Burada da endüstriyel standartlarda cihazlar, sensörler ve yine kendi üretimimiz olan mobil yazılımı kullanıyoruz.
Havalimanı yönetim sistemi de sunduğumuz hizmetlerden biri. Somali’deki Mogadişu Havalimanı’nda gerçekleştirdiğimiz DCS, FIDS, HANDLING, APRON, ERP ve HR modüllerini içinde barındıran sistemimiz halihazırda kullanılmakta ve stabil şekilde çalışmaktadır. 

İşletmelere kâğıtsız çalışma ortamı sağlayan DocCastle doküman yönetim sistemimiz de en önemli ürünlerimizin başında gelmektedir. Geliştirdiğimiz bu yazılım sayesinde işletmelerdeki tüm belgeler ve bilgiler dijital ortama taşınıp tek bir yerde depolanmaktadır. Sistem onay süreçlerini hızlandırmakta, belge güvenliğini sağlamakta ve dahili ofis araçlarıyla müşterilerimizi yüklü lisans bedellerinden kurtarmaktadır. DocCastle’ın, uygun maliyeti ve her ölçekteki işletmeye hitap eden yapısıyla birçok müşterimize fayda sağladığını görmekteyiz. Firmanızın akıllı binalar için sunduğu hizmetler nelerdir?

Akıllı ev & bina sistemlerimizle ev sahiplerinin akıllı telefon veya tableti üzerinden tüm cihazlarını istediği yerden izleyip kontrol edebilmesini sağlıyoruz. Ürünümüz her tür marka ve modele ait cihazlarla uyumlu olma özelliğine sahiptir. Sağladığımız bu hizmet, hem düşük maliyetli olup hem de her binaya kolaylıkla entegre edilebiliyor. Böylelikle, müşterilerimizi memnun edecek kontrol edilebilir, güvenli ve konforlu akıllı evler ortaya çıkarıyoruz.

Sizi rakiplerinizden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

Yeni bir firma olmamıza rağmen ürün yelpazemizin geniş olması, rakiplerimizin sayısını arttırıyor. Bizi farklı kılan en önemli özelliğimizin sunduğumuz ürün ve hizmetlerde yüksek mühendislik ve uygun maliyet felsefesini benimsememiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ürünlerimi %100 kendimiz üretiyor ve donanımı, yazılımı, mühendisliği ve ürün desteğini tamamen kendimiz sunuyoruz. Ürettiğimiz her üründe çağa ayak uydurmaya ve maliyeti düşürmeye odaklanıyoruz. Böylelikle potansiyel müşterilerimizi kolaylıkla kendimize çekebiliyoruz.

Ülkemizde son dönemde önemli bir ivme kazanan akıllı şehirler ve akıllı binalar konusunda ne düşünüyorsunuz, sizce yeteri kadar önem veriliyor mu ve kullanım konusunda ne kadar başarılıyız?

Ülkemizde inşaat sektörü büyük bir gelişme içerisinde ve artık müteahhitler neredeyse her binayı akıllı hale getirdikten sonra satmayı planlıyor. Akıllı binalar konusunda yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan TV reklamları ev sahiplerini de etkiliyor. Biz şu andaki ivmeden son derece memnunuz. Bununla beraber, akıllı binaların gerek dünyada gerek ülkemizde her geçen sene daha hızlı artacağından bir şüphemiz yok. Bu alana daha fazla yatırımın herkes için karlı olacağını düşünüyoruz.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığınız ürün ve hizmetler var mı?

Ürün ve hizmet yelpazemiz oldukça geniş, bu yelpazeye yeni ürünler eklemek yerine mevcut ürünlerimizi daha da geliştirmek ve uzmanlığımızı arttırmak niyetindeyiz.

Teknolojiyi kullanan ülke olmayı iyi başardığımızı düşünüyoruz. Fakat artık teknolojiyi kullanmak yanında üreten bir ülke olmamız gerekliliği gün gibi ortadadır. VOLSOFT özünde teknoloji üretmek için kuruldu ve bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır.

www.volsoft.com.tr

AKILLI BİNAM – (Özel Haber)

Yandex.Metrica