Denizli Büyükşehir’e akıllı şehir ödülü

Bu haber 01 Aralık 2017 - 17:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler’ temalı sempozyumda ödül aldı. 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Uygulamaları ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü dolayısıyla gerçekleştireceği “CBS Günü Sempozyum ve Fuarı” Ankara’da yapıldı.  Sempozyumda Denizli’nin 23 ayrı akıllı şehir uygulamasını arasında yer alan Trafik Yönetim Sistemi, Ulaşım Portalı, Okul Yolu Projesi, Toplu Taşıma Denetim Sistemi, Yeşil Dalga Sistemi, Scada Sistemi,  Akıllı Damla Sulama Sistemi, Adres Bilgi Sistemi, Mezarlık Bilgi Sistemi, Sorumluluk Haritası, Denizli’m Projesi, İtfaiye Bilgi Sistemi, Aykome-Takbis-Nubis Projeleri, Akıllı Şehir Denizli- CBS Portalı, E-İmza Projesi, Acil Yardım Telefonlarının Tek Numarada Toplanması, Atıksu Arıtma Sistemi, Biyogazdan Enerji Üretimi, Gücümüzü Güneşten Alıyoruz, Ücretsiz İnternet ve Cep Telefonu Şarj İstasyonu, İlan/Reklam Mobil Denetim Sistemi, Su Sayaçların Online Sistem Üzerinden Okunması ve Mobil Saha Denetim Sistemi tanıtıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından takdirle karşılandı. Programın sonunda Bakan Özhaseki, Türkiye genelinde akıllı şehir uygulamaları kapsamında AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a “kıllı Şehir Uygulamaları Ödülü” verip, hizmetleri nedeniyle teşekkür etti.

Ödülü alan Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesinin teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen kamu kurumlarından biri olduğunu söyledi. Denizlililer’in ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, kaynakları dengeli kullanan, çevre dostu ve sunduğu teknolojilerle vatandaşların hayatını kolaylaştıran bir Denizli için çalıştıklarını belirtip, “Ankara’da onlarca kurum arasından böylesine önemli bir ödül almamız bizleri çok mutlu etti. Bu gurur hepimizin, Denizlimiz’in. Vatandaşlarımızın destekleriyle aldığımız bu ve benzeri ödüller bizlerin motivasyonunu daha da artırıyor, çalışma azmimize ve gücümüze güç katıyor” dedi.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica