Bumerang Kartal’da Yüzde 1 Kdv Avantajı

Bu haber 30 Kasım 2017 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’un gayrimenkul alanında yeni gözdesi haline gelen Kartal’da yer alan ve Özkartallar A.Ş. tarafından yürütülen Bumerang Kartal projesi hakkında Bumerang Kartal Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez özel açıklamalarda bulundu.

“Piyasanın durgunluğu ve içinde bulunduğu belirsizlik tabii ki olumsuz yönde etkisini sürdürüyor. Fakat büyük projelerin bunu aşacağına inanıyorum” ifadelerini kullanan Bumerang Kartal Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez, “Bumerang Kartal projesi Özkartallar imzası ile kentsel dönüşüm projesi olarak uygulamaya geçiriliyor. Yüzde 1 KDV oranı ile avantaj sağlıyor” dedi.

İşte Bumerang Kartal Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez”in projemlak.com”un sorularına verdiği cevaplar…

Öncelikle Bumerang Kartal projesi hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz? Proje yatırımcısına neler vaat ediyor?

Bumerang Kartal projesi 9 bin 650 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılmıştır. 40 katlı tek bloktan oluşan Bumerang Kartal projesi 60 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahiptir. Proje 1+1, 2+1 ve 3+1 konut ve home ofislerlerden oluşmaktadır. 14 adet cadde mağazasına sahiptir. Bumerang Kartal projesi Özkartallar imzası ile kentsel dönüşüm projesi olarak uygulamaya geçiriliyor. Yüzde 1 KDV oranı ile avantaj sağlıyor.

190 adet rezidans ve home ofisten oluşan Bumerang Kartal projesinde seyir terası, cafeler, toplantı salonları, yüzme havuzları, tenis kortu, çocuk oyun alanları, fitness center, sauna, buhar odası- masaj odası, Türk hamamı, loby ve danışma, çamaşırhane, mescitler, yönetim odaları, sığınak, açık ve kapalı otopark gibi donatı alanları yer alıyor.

Projemizin Cephesi özel olup, Silikon Cephe ve Aliminyum Kompozit Panel uygulanacaktır. Bumerang şeklinde olan rezidansımız, size bumerang hızıyla karlılık ve avantaj olarak geri dönüşecektir. Proje bitim tarihi Aralık 2019 “dur.

Kapalı otoparklarda 1+1 bağımsız bölümlere tek, diğer 2+1 ve 3+1 bağımsız bölümlere çift araçlık yer verilmektedir.

Bumerang Kartal Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez projemlak.com”un sorularını cevaplandırdı

Bumerang Kartal projesinin lokasyonu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Adliye-Hastane Metrosu”na 1 dakika yürüme mesafesinde, Kartal Adliyesi”nin tam karşısında yer alan Bumerang Kartal projesi E-5 üzerinde, önünde yemyeşil koru alanına sahip, gürültüden uzak, cadde mağzalarıyla hareketli bir rezidans projesidir. Sahil yoluna 5 dk. mesafede IKEA yanında, Sabiha Gökçen Havaalanına 15 dk. mesafede etrafında hastanelerin ve AVM”lerin olduğu lokasyon olarak merkezi bir yerdedir.

Bumerang Kartal”da nasıl bir ödeme takviminiz var? Yatırımcılara ne gibi fırsatlar sunuyorsunuz?

Bumerang Kartal projesinde ödemeler şirket bünyesinde yüzde 40″ı peşin geri kalan yüzde 60″ı proje bitiş tarihi olan Aralık 2019″a kadar sıfır komisyonla vadelendiriliyor. Ayrıca peşin ödemelerde özel indirimler uygulanıyor. Banka Kredisine uygundur. İş Bankası ile özel anlaşması var.

Lansman döneminden bu yana satışlarda hangi orana ulaştınız?

Bumerang Kartal projesinde satışların yüzde 10″u gerçekleşti.

Son dönemde söz edilen sektörel daralma söylemlerine katılıyor musunuz? Proje bazında size yansıyan olumsuz bir gelişme var mı?

Piyasanın durgunluğu ve içinde bulunduğu belirsizlik tabii ki olumsuz yönde etkisini sürdürüyor. Fakat büyük projelerin bunu aşacağına inanıyorum.

İnşaat şuan hangi aşamada? Teslimleri ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?

Projede şu an 24. Kata gelindi. Teslimler 2019″da.

Son dönemde yapılan projelerde çevreci hassasiyetler de artık ön planda tutuluyor. Bumerang Kartal projesinde bu hassasiyetler gözetildi mi?

Tabii ki en son teknoloji ile yapılan akıllı binalarda her türlü detay gözönünde bulunduruluyor.Bizim projemizde de bu hassasiyet gösterildi.

Bumerang Kartal, “akıllı bina” konseptiyle de ön plana çıkıyor. Projenin biraz da bu yönünden kısaca söz edebilir misiniz?

Bina otomasyonlu merkezi sistem fan foil sistemi ile ısınma-havalandırma sistemi, güvenlikte gelen misafirlerin sadece kart sistemi ile ilgili sadece kendi katlarına çıkabilme, 8 adet hızlı asansör, otoparklarda jet-fan sistemi, tüm binada yangın algılama ve söndürme sprinkleri, 1600 KVK Jeneratör tam kapasiteli olacaktır.

Bumerang Kartal projesinin amortisman süresi hakkına ne kadar bir zaman dilimi tahmininiz var?

İstanbul “da artık amortisman süreleri uzamış bulunuyor.. Eskiden 10 yıl olan bu süre artık 15-20 yıla çıkmaktadır.

Kartal”ın son dönemdeki gözde konumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Yakın dönemde bölgenin ne gibi getiriler sunmasını bekliyorsunuz?

Bölge Kentsel dönüşüm projelerinin başında geliyor. Bütün plazalar ve İş Merkezleri E-5 üzerinde yer alıyor .Ulaşımda düğüm noktası olması ve her yöne ulaşılabilinmesi, alternatifleri en önemlisi metronun devreye girmesi ve Anadolu Adliyesinin bulunması, Büyük Hastanelerin bu bölgede yer alması, bir çok başarılı projeleri barındırması Kartal”ın farklı ve gözde bir bölge olmasını sağlıyor.

Özkartallar A.Ş. olarak gündemde yeni projeler var mı?

Özkartallar A.Ş olarak inşaata ağırlık vermek istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. Kentsel dönüşüm projeleri üzerine çalışmaktayız.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica