Akıllı Hasvadi Projesi’ne yoğun ilgi

Bu haber 28 Aralık 2017 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Markalı konut sektörüne hızlı bir giriş yapan Hasvadi, lansman aşamasında iki günde 70, bir haftada 120 daire satma başarısı gösterdi. 187 daire, 21 dükkandan oluşan projede satışların Şubat ayında tamamlanması hedefleniyor.

Hastavuk grubu inşaat sektöründeki tecrübesini “markalı konut” projesiyle yeni bir aşamaya taşıdı. “Hasvadi” markasıyla Nilüfer Kurtuluş bölgesinde 21 bin metrekarelik bir alan üzerinde 10 blok, 187 daire, 10 dükkandan oluşan proje hayata geçirilirken, projeye ilgili çok büyük oldu ve satışın önemli bir kısmı Kasım ayında lansman aşamasında tamamlandı.

Hasvadi Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yılmaz, “Hastavuk” markasıyla gıda sektöründe 45 yıllık bir deneyime sahip olduklarını anımsatarak, “Hastavuk sektörde 45 yıldır kaliteli ve sağlıklı ürünleri her geçen yıl artan pazar payı ile son tüketiciyle buluşturuyor. Yılmaz ve Sezer ailelerinin ortaklığıyla kurulmuş bir aile şirketi” dedi. Yılmaz ailesi olarak inşaat sektöründe 24 yıldır BM Koleksiyon markasıyla var olduklarını aktaran Özgür Yılmaz, Eczacıbaşı Vitra’nın da Türkiye’deki en büyük 3. bayisi olduklarını söyledi.

Aile olarak Bursa’daki mevcut arsa stoklarını ekonomiye kazandırmak için markalı konut üretimine “Hasvadi” ile başladıklarını anlatan Özgür Yılmaz, “Projenin yer aldığı Kurtuluş bölgesinin kentin büyüyen batı bölgesinde bulunduğunu, üniversiteye, ana hatlara, İzmir-İstanbul otobanına ve Görükle yerleşkesine yakın olmasının projeyi cazip kıldığını ifade etti.

DİJİTAL PAZARLAMA İLE GELEN BAŞARI

Özgür Yılmaz, Hasvadi Projesi hakkında şu bilgileri verdi:

“Hasvadi bizim ilk markalı projemiz, yani gözbebeğimiz. Bütün malzeme seçimlerimizi planlarken A sınıfı ürünleri tercih ettik. Eczacıbaşı ürün grubundaki Vitra, Arteme, İntema Mutfak, Villeroy&Boch gibi markaların kullanıldığı bir proje olacak. Mimari tasarım Hasan Sözüneri, iç mimari tasarım Elemeği mimarlık tarafından yapıldı. Projemizde akıllı ev teknolojilerini de kullandık.

Hedef kitlemiz genç profesyoneller; çocuklu ve yeni evli aileler. Komşuluk ilişkilerine çok önem veriyoruz. Bu amaçla daha şimdiden projenin başında Hasvadi’den ev alan ailelerimize özel yeni yıl kutlaması ve tanışma yemeğimizi 29 Aralık’ta Sheraton Oteli’nde gerçekleştireceğiz.”

Pazarlama ve satış süreci hakkında bilgiler veren Özgür Yılmaz, “Öncelikle bir ay süresince talep topladık. Bu süreçte dijital pazarlamaya öncelikle önem verdik. Açık hava reklamlarını da etkin kullandık. Telefon, web form ve Facabook’da gelen talepleri değerlendirdik. 15 Kasım’da satışa çıktık. O zamana kadar fırsat bile açıklamadık. İkinci günde 70 dairemizi satmıştık bir hafta içinde 120 dairelik satışa ulaştık. Hedefimiz şubat ayı sonunda bütün dairelerimizin satışını tamamlamak” diye konuştu.

‘DAİRELER BİR AYDA PRİM YAPTI’

“Bu yoğun talebi doğrusu bekliyorduk. Çünkü çevremizden çok ilgi ve talep vardı” diyen Özgür Yılmaz, daireleri 2019 yılının son çeyreğinde teslim edeceklerini söyledi

Şirket olarak finansman güçlerini ödeme koşullarına yansıttıklarını dile getiren Özgür Yılmaz, “Dairelerimizi her ödeme koşuluna uygun farklı seçeneklerimiz var. Ön satışta çok avantajlı ödeme koşulları sunduk.300 bin ile 800 bin TL arasında fiyatlarda satışa sunduk. Sadece 1 ay geçmesine rağmen proje prim yaptı. Proje hak sahiplerine teslim edilmeden ciddi bir prim yapmış olacak” dedi.

‘YENİ PROJELER YOLDA’

Geleceğe dönük hedeflerini de paylaşan Özgür Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hasvadi olarak öncelikle kendimize ait arsalarda proje geliştireceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Çok kısa süre sonra Bademli projemizin lansmanını yapacağız. Kurtuluş’taki gibi buranında çok ses getireceği projemiz netleşmeden gelen taleplerden belli oluyor. Ayrıca İzmir yolu üzerinde Hasvadi Plaza inşaatımız hızla devam ediyor. Burada da karma konseptimiz olacak. Mağazalar,otel,ofis karması olacak.”

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica