Akıllı Ev Sistemi EvAk yüzde 100 yerli

Bu haber 20 Nisan 2018 - 0:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu sistem 2.4GHz WiFi ile modeminize bağlanır ve internete çıkar. Modeminiz yoksa EvAk bir modeme dönüşür ve bu uygulama sayesinde direkt bağlantı kurarsınız.

433MHz ve Kızılötesi sinyalleri öğrenebilen dinamik bir yapıdadır yani gerçekten “Akıllı”. Aynı zamanda EvAk-WiFi cihazlarıda sistemi geliştirebilirsiniz. Örneğin ofisinizdeki EvAk-WiFi Akıllı Prizinizi Evinizdeki EvAk merkezinden kontrol edebilirsiniz.

EvAk kendi üzerinde kızılötesi IR alıcı ve IR verici olduğundan elinizde başka hiç bir ek cihaz olmasada kızılötesi ile çalışan elektronik eşyalarınızı veya led aydınlatma kontrolü için kullanabilirsiniz.

EvAk Merkez ve EvAk-WiFi Modelleri bu uygulama ile çalışmaktadır.

EvAk-WiFi modelleri

EvAk1-Kombi:Harici sıcaklık sensörlü kuru kontak Kombi kontrol (5-12DC, opsiyonel 433MHz alıcı ve kumanda)

EvAk1-Priz:Mevcut prizin üzerine takılan priz soketi ile elektrik on-off kontrolü(220AC, opsiyonel 433MHz alıcı ve kumanda)

EvAk8: Sekiz Kanal Röle sayesinde 8 adet ışık-elektrik kaynağını kontrol edebilirsiniz. (5DC, opsiyonel 433MHz alıcı ve kumanda)

Diğer Özellikler

Alarm sistemi : Daha önce aldığınız 433MHz sabit kodlu kablosuz sensörleri eklemeye çalışın. Hareket sensörü, kapı sensörü, su baskın sensörü, siren, kumanda vb.

Kızılötesi kontrol : Klima, Tv, Uydu alıcı, Ses Sistemi, Led şerit gibi elinizdeki mevcut kumandaları EvAk’a tanıtın.

EvAk dahili sıcaklık sensörü ve gerçek zaman saati üzerindedir. Binlerce sıcaklık datasını ve cihaz pozisyon durumlarını raporlar.

Kameralar: Elinizdeki ip kameranızın web sayfasından anlık ekran görüntüsünü veya videosunu izleyebiliyorsanız bu kamerayı EvAk sistemine kaydedebilirsiniz.

Senaryolar: Şu olursa, bu olur. Şunlar olursa, bunlar olur. İşte bu kadar kolay! Mesela:

Şu şey açıldığında veya alarm çaldığında veya sıcaklık 21 derece olduğunda veya saat 13:00’te veya kapı zili çaldığında şu olsun: SMS gönder, alarmı kapat, ışığı aç, Tv sesini yükselt, prizi kapat, HTTP tetik gönder…

Diğer sistemlerle entegrasyon:

Gelen talepler – EvAk ip numarasına tetik gönderin ve Akıllı Şey’i çalıştırın. Örnek http://192.168.0.13/1/on komutunu web tarayıcıda girdiğinizde 1. cihaz on konumuna gelir.

Giden talepler – EvAk get metoduyla http tetik gönderebilir. Cihaz eklerken http linikini yazın.

Donanım Yazılımı Güncelleme:

Dinamik yapıda olan EvAk internet üzerinden veya yerel ağdan dosya yükleyerek kendini yazılımını güncelleme özelliğine sahiptir.

Bunlar sadece başlangıç, fark yaratan bu akıllı şeyler, yaşam tarzını yüksek standartlara çıkartmak için var.

Yandex.Metrica