Akıllı duraklara yenileri eklendi

Bu haber 09 Ağustos 2017 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bolu Belediye Başkanlığı’nın kentte bir ilke imza atarak hayata geçirdiği akıllı duraklara yenileri eklendi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ve Ulaşım Birimi, İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında ve Hastane Caddesi’nde “akıllı durak” uygulamasını başlattı.

Bolu Belediyesi, geçtiğimiz mayıs ayında şehir içinde özel halk otobüsü bekleyen vatandaşların mevsim şartlarından etkilenmemeleri için “akıllı durak” uygulamasını başlatmıştı. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ve Ulaşım Birimi’nce uygulama kapsamında ilk olarak merkez durağı ve Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir adet eski tip durak, 24 saat güvenlik kamerası ile gözlem altında tutulan ve içerisinde klima, elektronik bilgilendirme ekranları ve kitaplık bulunan “akıllı durak” ile değiştirildi.

 ‘Akıllı Durak’ sayısı 4’e çıktı

Uygulama, kısa sürede Bolululardan büyük beğeni aldı. Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, gelen talepler ve yapılan tespitler sonrasında 2 durakta daha “akıllı durak” uygulamasına geçti. İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında ve Hastane Caddesi’nde halkın yoğun olarak kullandığı iki noktada bulunan klasik otobüs durakları belediye ekiplerince sökülerek, akıllı duraklarla değiştirildi.

Durak sayısı artacak

Bolu Belediye Başkanlığı, uygulama kapsamını ilerleyen günlerde daha da genişletilerek, “akıllı durak”lara yenilerinin ekleneceğini bildirdi.

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica