Bosmer Ar-Ge ile büyüyor

AKILLI BİNA, RÖPORTAJ

Akıllı binalar için kat planı haritası oluşturan uygulama geliştirildi

Bu haber 19 Şubat 2018 - 10:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akıllı binalar için kat planı haritası oluşturabilen Mapwize uygulaması ile günün en yoğun saatleri ve kullanım alışkanlıklarına göre düzenleme yapılıyor.

Gelişen teknoloji argümanları artık mimari ve yapı elemanları için de kullanılabilir hale geliyor.

Bu defa Google Maps tabanlı lokasyon uygulamalarından biri olan Mapwize uygulaması ile binaların içerisine dair krokileri ani kendi oluşturduğunuz çıkış yollarını işleyebileceksiniz.

Özellikle zorlu center gibi pek çoklarına karmaşık gelen labirentvari mekanlarda en kolay çıkışı ya da bir pazarlama mantığıyla sonuca yönelik girişimleri paylaşabileceksiniz.

Üye olarak (ücretsiz) kendi haritanızı geliştirebileceğiniz gibi bu haritayı paylaşabiliyorsunuz da.Ancak uygulamada Türkçe dil seçeneğinin bulunmaması bir dezavantaj, zira pek çok özelliği anlayabilmek biraz zaman alabilir.

Çoğunlukla dış mekanlarda kullanılan navigasyon uygulamaları teknolojinin ilerleyişiyle birlikte artık binalarda da kullanılabilir olacak.

App Store ve Google Play Store üzerinden de kullanılabilecek olan uygulamanın web versiyonu da bulduğunu hatırlatalım.

Akıllı binalar için farklı çözümler ve yenilenebilir – sürdürülebilir çözümler sunan benzer uygulamaları paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: mimarihaber.net

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica