8 Mart’ta Gayrimenkulde Kadın Araştırması Başlıyor

Bu haber 06 Mart 2017 - 16:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Toplumsal hayatta kendine yaşam alanı açmaya, erkeklerle eşit haklara ve koşullara sahip olmaya çalışan kadınların günü.

ULI Türkiye Başkanı Ayşe Ertekin:

Gayrimenkul sektöründe azımsanmayacak sayıda kadın çalışan ve yönetici bulunmakla birlikte; kadın görünürlüğünün ve temsilinin yeterli olmadığını düşünerek, Mayıs 2016’da ULI Türkiye Gayrimenkulde Kadın Liderler çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz.

Bu kapsamda, ULI olarak, faaliyet alanımız olan gayrimenkul ve arazi kullanımı sektöründe kadınların durumunu saptamak ve bu tespitler çerçevesinde kadının içinde bulunduğu koşulları iyileştirmek üzere, ABD’de ULI Kadın Liderler Girişimi (WLI) ‘nin, 8000 kadın üyesiyle yaptığı anket çalışmasını karşılaştırmalı olarak Türkiye’de de hayata geçiriyoruz.  Avrupa’da ilk kez Türkiye’de yapılacak olan araştırmayı, ULI Türkiye, GYODER ve Türk Müteahhitler Birliği’nin ortaklaşa girişimi ve işbirliği ile gerçekleştireceğiz.

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nde başlatılıp, Nisan ayında tamamlanması hedeflenen araştırma sonuçlarına göre, gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların durumunun iyileştirilmesi ve kadınların sektörde daha etkin yer alması için yapılması gerekenler tespit edilecek ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalar geliştirilecek.

Gayrimenkul sektöründe yürütülen bu çalışmanın diğer sektörlere de örnek olmasını ve gayrimenkul sektörü dışında da benzer çalışmaların başlatılmasını; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ülkemizde kadınlara fırsat eşitliği için bir dönüm noktası olmasını; kadın-erkek birlikte büyüteceğimiz ekonomiyle çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmayı arzu ediyoruz.

Kadının her ortamda eşit temsil edildiği daha güzel bir dünya dileğiyle…

AKILLI BİNAM

Yandex.Metrica